16.-17.06.2018 Mezinárodní šampionát Welsh Pony & Cob se v roce 2018 (Hradec Králové)

Ve dnech 16. a 17. 6. jsme se účastnili mezinárodní výstavy Welsh pony a cob v Hradci Králové. 16. 6. jsme vyráželi brzy ráno, kdy nás budík budil již ve 4:00. Ve 4:30 jsme již měli naloženo a mohlo se vyrazit.

Cesta trvala dvě a půl hodiny a nesla se v klidném duchu. Foxík ji zvládl na jedničku a po vyložení v Hradci se již předváděl před ostatními koňmi. Když měl předvádění dost, v poklidu se pásl vedle přepravníku. Kolem třinácté hodiny jsme šli do výstavního kruhu. Pro mě to bylo poprvé, co jsem kdy nějakého koně předváděla, a tak nervy pracovaly. Ovšem Foxík nezklamal a ve štychu mě nenechal. Když měl naklusat, tak naklusal a dle mého se krásně předvedl. Bohužel paní rozhodčí se více líbili koníci mohutnější, a tak jsme si odnesli 3. místo. Večer jsme se šli projít po nočním Hradci a procházku jsme zakončili společným posezením u vodní dýmky ve zdejší čajovně.

V neděli jsme opět na řadu přišli okolo třinácté hodiny. To jsme soutěžili ve třídě Open ridden class, kde byl Foxík obklopený kobylkami. Co rozhodčí obdivovali bylo to, jak v klidu mezi nimi stál, když měl stát - kobylka nalevo od nás se stavěla na zadní a vymýšlela. Při předvedení ve skupině krásné chodil, kobylky neřešil. Co mě velmi potěšilo bylo to, že při předvedení v individuální úloze předvedl úžasný prodloužený cval, v klusu se krásně natahoval a celkově se skvěle předváděl, a tak, ze stejného důvodu, jako předešlý den, jsme se umístili na krásném 2. místě.

Poté už nás čekala jen cesta domů, která se též nesla v klidném duchu. Sama za sebe musím říct, že víkend to byl velmi vydařený a už nyní se těším na další podobnou akci, která se uskuteční 4. 8. v Olomouci.

(Jana Kamarádová)